Dzieci i młodzieżPublikacje

Jak odnaleźć właściwą ścieżkę rozwoju zawodowego?

Karierę zawodową trzeba świadomie zaplanować. Trzeba wyznaczyć sobie cel, bądź cele, do których będziemy dążyć. Zanim to jednak nastąpi, warto poznać szereg czynników warunkujących właściwe zaplanowanie przyszłości.

Dopasowanie własnych predyspozycji i preferencji do charakteru pracy zwiększa naszą motywację, daje poczucie przyjemności z wykonywania zadań, a dzięki temu dużo szybciej stajemy się specjalistami w tym, co robimy. To z kolei powoduje, że czujemy się kompetentni i stajemy się ekspertami w swojej profesji. Niedopasowanie, poczucie, że ciągle „naginamy się” do wymogów – jest źródłem frustracji, chronicznego stresu, zaniżonej samooceny. Podstawą dobrego wyboru zawodu jest odkrycie do czego jesteśmy stworzeni, gdyż nie ma osoby, dla której nie można by było znaleźć satysfakcjonującej pracy.

Kluczem do sukcesu jest samoświadomość oraz budowanie kariery na swoich mocnych stronach. Jeśli nie lubimy organizować, nie wybierajmy pracy, w której większość czasu poświęcamy właśnie tej czynności. Często ludzie mówią, że nie mają zainteresowań i nie nadają się do żadnej pracy. A przecież każdy z nas ma jakiś talent i zainteresowania, tylko nie każdy potrafi odkryć swój talent i przełożyć zainteresowania w pracę zarobkową.

Zapraszamy do wykonania testu predyspozycji zawodowych, który może Ci pomóc odnaleźć właściwą ścieżkę rozwoju zawodowego.

http://twojepredyspozycje.pl/

Jeśli masz pytania zachęcamy do kontaktu:

Mariusz Charubin – doradca zawodowy       m.charubin@poradnia.pisz.pl
Małgorzata Sulewska- doradca zwodowy    m.sulewska@poradnia.pisz.pl
Monika Samul – doradca zawodowy             m.samul@poradnia.pisz.pl

Skip to content